Proslulý dánský herec Ulrich Thomsen přiletěl do České republiky, aby představil film Gutterbee, který režíroval. To ovšem nebyl jediný důvod návštěvy pražského mezinárodního filmového festivalu. Jak sám uvedl, zvláště v současné době je potřeba dát najevo soudržnost s kulturními projekty: „Jako herec mám hned několik důvodů šířit povědomí o nových filmech. Samozřejmě nejde jen o ty, ve kterých hraji. Filmy – a kultura všeobecně přináší lidem emoce, příběhy, poznání a také jistou možnost vzdělávání se. A o to se přece dobrovolně nepřipravíme!“
S filmem Syn-Matka do Prahy zavítal také íránský producent Kaveh Farnam. Přiletěl ze svého ´druhého domova´ Dubaje, částečně totiž žije v České republice, kde založil produkční společnost. „Našli jsme podobnost mezi Íránci a Čechy, a také jsme potřebovali technické zázemí a víc svobody. Tak vznikla naše společnost Europe Media Nest s.r.o., která už pomohla na svět pěti filmům“, sdělil Kaveh Farnam. Jeho česká kolegyně Gabriela Daniels na úvodu snímku Syn-Matka dodala: „Režisérka filmu Mahnaz Mohammadi strávila v České republice dva měsíce během postprodukce a strašně těšila, až snímek představí českému publiku. Současná situace jí to ovšem znemožnila.“
I čeští herci přišli MFF Praha – Febiofest podpořit. Například Anna Polívková se stala členkou poroty Hlavní soutěže. „Přišla jsem v roušce, protože vím, že je nutné se chránit. To ale není totéž jako zůstat doma. Proto apeluji na všechny kulturní lidi: Choďte do kin a divadel, dokud to jde. Dokud ještě můžeme…“ Hana Vagnerová, která je členkou poroty Amnesty International má obdobný názor: „Kultura musí přežít za každé situace! Tohle bychom si měli uvědomit a dle svých možností kulturní akce podpořit. Chodíme do práce, nakupovat… Proč tedy ne do kina, kde se sedí v rouškách, dodržují se rozestupy a další nařízená hygienická pravidla? Vždyť například v restauracích nebo kavárnách lidé sedí bez roušek…“
Bez roušek se ovšem částečně uskutečnilo i tradiční Culinary Cinema, které propojuje aktuální filmovou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Kromě hostů z filmového prostředí se ho zúčastnili také zástupci ministerstva kultury a magistrátu hlavního města Prahy. Vzhledem k mimořádnému termínu festivalu nabídlo tentokrát Culinary pouze jedno čtyřchodové menu, o které se postaral šéfkuchař Grandhotelu Pupp Ondřej Koráb. Tomu předcházela projekce filmu Čokoláda pana H. v multikině Cinema City Slovanský dům. Komentovanou večeři tradičně uváděla Jolana Voldánová.